10 vecí, na ktoré MUSÍTE pamätať pri výbere strojčeka na zuby

Zubný strojček ovplyvní váš život na niekoľko mesiacov a úsmev už navždy. Preto nenechajte nič na náhodu. Stiahnite si ZDARMA e-book, ktorý Vás prevedie všetkým, čo musíte vedieť!

 

Nepostrádateľné vitamíny pre zdravé zuby a ďasná

Adopter-une-alimentation-equilibree.jpg

Aby sme si udržali zdravie zubov okrem dôkladného každodenného čistenia sú potrebné aj vitamíny a minerály. Len tak si udržíme zuby silné a zabránime ochoreniu ďasien.

Vitamín A
Pomáha udržiavať zdravé tkanivo ďasien a zubnú sklovinu. Zvyšuje odolnosť sliznice voči infekciám. Vitamín A sa nachádza hlavne v zeleninách žltej farby, v pečeni, vaječných žĺtkoch a masle.

Vitamín C
Vitamín C sa podieľa na zdraví ďasien a hrá obzvlášť dôležitú úlohu pri hojení a regenerácii rán. Vitamín C sa nachádza v čerstvom ovocí a zelenine, obzvlášť vysoký obsah majú jahody, citrusy, karfiol, paradajka, brokolica, sladká rasca, kaleráb, paprika, ružičkový kel a kapusta.

Vitamín D
Vitamín D hrá významnú úlohu pri tvorbe zubov a kostí. Vitamín D sa nachádza najmä v pečeni, mlieku, rybách a vo vajciach.

ovocie-zelenina-clanokW.jpg

Vitamín K
Vitamín K je dôležitý najmä pre zdravé zuby, tvorbu kostí, zrážanlivosť krvi, hojenie rán a vitalitu. Zelené listové zeleniny, šalát, mlieko, jogurt a mäso obsahujú veľa vitamínu K.

Vápnik
Naše telo potrebuje vápnik na stavbu kostí a zubov. Vyskytuje sa najmä v mlieku, mliečnych výrobkoch, strukovinách, obilninách a kapuste.

Fosfor
Spolu s vápnikom je fosfor dôležitou zložkou kostí a zubov. Vitamín D pomáha vstrebávaniu fosforu a vápnika. Fosfor nájdeme v syroch, sójovej múke, pšeničných klíčkoch a pšeničných vločkách.

Fluór
Fluór účinne zabezpečuje, aby sme sa vyhli zubnému kazu. Fluorid je integrovaný do zuba a zaisťuje pevnosť zubnej skloviny.

Vitamíny a minerály sú dôležité pre zdravie zubov a ústnej dutiny. Potrebu vitamínov a minerálov pre náš organizmus je najlepšie zabezpečiť z prirodzených zdrojov, teda zdravou, pestrou a vyváženou stravou. 

Môj príbeh so šťastným koncom

Na vlastnej koži som zažila, aké je to mať krivé zuby či trápiť sa s nalepeným strojčekom. Dlhé mesiace liečby nakoniec boli zbytočné, no ja som sa nevzdala. Objavila som pohodlné riešenie, vďaka ktorému mám úsmev, po akom som vždy túžila. Preto viem, že môžem pomôcť aj Vám.

Viac o MUDr. Eve Hrutkovej

 

            Eva Hrutková
              AXIS-DENT

Aké skúsenosti majú moji pacienti?

Strojček Invisalign som si vybrala po konzultácii so zubárkou a po jej zhodnotení môjho stavu, keďže v jeho prípade je možné nehýbať zubami, ktoré nemajú pevné korene. S Invisalignom nemám vôbec žiadny problém, nosím ho tak často ako sa mi dá a väčšina ľudí si ho ani nevšimne. Zo začiatku som trochu šušlala, ale myslím, že som sa celkom naučila rozprávať normálne. Ináč pri novej sade vždy cítim tlak na zuby, ale po prvých dvoch dňoch už necítim vôbec nič.

Čítajte viac ...


10 vecí, na ktoré MUSÍTE pamätať pri výbere strojčeka na zuby

 


10 vecí, na ktoré MUSÍTE pamätať pri výbere strojčeka na zuby

Zubný strojček ovplyvní váš život na niekoľko mesiacov a úsmev už navždy. Preto nenechajte nič na náhodu. Stiahnite si ZDARMA e-book, ktorý Vás prevedie všetkým, čo musíte vedieť!