10 vecí, na ktoré MUSÍTE pamätať pri výbere strojčeka na zuby

Zubný strojček ovplyvní váš život na niekoľko mesiacov a úsmev už navždy. Preto nenechajte nič na náhodu. Stiahnite si ZDARMA e-book, ktorý Vás prevedie všetkým, čo musíte vedieť!

 

Viete, čo vás čaká pred nasadením strojčeka na zuby?

zubar_nastroje.jpg

Rozhodli ste sa pre strojček na zuby. Teraz sedíte v čakárni na premýšľate, čo asi tak bude nasledovať. 

Nasadia vám ho už dnes? Čaká vás predtým ešte nejaké vyšetrenie? Bude to bolieť?

Ak vôbec netušíte, čo vás čaká za zatvorenými dverami ambulancie, môže sa vás zmocniť strach. A tak si návštevu zubára sami pokazíte iba tým, že si v hlave budete predstavovať to najhoršie.

Aby sa vám to nestalo, rozhodla som sa napísať tento článok. Ukážem vám, čo všetko sa vám môže pritrafiť na ceste k zubnému strojčeku - akým vyšetreniam sa nevyhnete.

Kompletná sanácia vášho chrupu

Čeľustný ortopéd vám nenasadí strojček na zuby hneď, ale najskôr sa uistí, že je váš chrup v perfektnom stave. Vďaka tomu bude omnoho vyššia šanca, že liečba prebehne bez problémov a komplikácií.

Preventívna prehliadka

Preto najskôr musíte absolvovať preventívnu prehliadku u svojho zubára. Je veľmi dôležité, aby vaše zuby boli bez kazov a zubného kameňa a ďasná bez krvácania, inak sa strojčekom nemôžete nasadiť.

Nezdravý chrup sa teda najskôr musí dať do poriadku. Zubný lekár vám ošetrí kazy, dentálna hygienička zas odstráni zubný kameň, povlak a naučí vás všetko o správnej ústnej hygiene.

Aké zuby sa dajú so strojčekom posúvať? Zuby s plombou, výplňou koreňa a korunkou. Problémom však je mostík, ktorý sa bude musieť prerezať.

Nič nie je stratené ani v prípade, že sa vám niektorý zub kýve. Strojček Invisalign je vhodný, lebo pôsobí jemnými, presne naprogramovanými silami. Zub musí byť v kosti, bez zápalu a dokonale vyčistený.

Implantát a zuby s nálezom v oblasti koreňa sa nedajú so strojčekom posúvať.

Röntgen odhalí skryté problémy

rtg.png

Nie všetky problémy vidieť voľným okom. Niekedy sú skryté medzi zubami alebo v nich, pod ďasnami či v zubnom koreni. Preto je ešte pred nasadením zubného strojčeka nevyhnuté použiť skvelého pomocníka každého zubára - röntgen.

Vďaka nemu vie odhaliť rôzne nepríjemnosti ešte skôr, ako pocítite prvé príznaky. Neuniknú mu napríklad:

  • medzizubné kazy
  • zubné kazy pod plombami
  • zápal zubného koreňa
  • ochorenia kosti
  • abscesy a cysty
  • zápal ďasien
  • tumor

Ak sa obávate ožiarenia, môžete byť pokojný. Vďaka moderným digitálnym röntgenom je množstvo žiarenia minimálne. A okrem toho je celý proces, samozrejme, úplne bezbolestný.

V našej klinike používame niekoľko druhov moderných röntgenov, bez ktorých si už prehliadku ani neviem predstaviť:

Panoramatický röntgen - OPG

Tento snímok zachytí vašu hornú aj dolnú čeľusť spolu s dutinami a kĺbmi, čiže takú malú panorámu od ucha k uchu. Röntgen to dokáže vďaka tomu, že sa otáča okolo vašej hlavy, zatiaľ čo vy nehybne sedíte.

Ábrahámová_Erika_20151020_10722.jpg

Záhryzový snímok - Bite-wing

Síce zachytí len horné a dolné zuby v korunkovej oblasti bez koreňa, ale za to je veľmi detailný. Neuniknú mu medzizubné kazy ani kazy pod plombami. Jednoducho sa len zahryznete do malej doštičky a röntgenový snímok troch až štyroch zubov je hotový raz-dva.

Kollarovičová_Renata_20160603_11731.jpg

Teleröntgen

No a do tretice sme sa vybavili teleröntenom. Pred nasadením strojčeka na zuby sa s ním určite stretnete. Čeľustnému ortopédovi ukáže vašu lebku z bočného pohľadu, čo mu pomôže pri plánovaní vašej liečby.

Tóthová_Emma_20171013_14033.jpg

Ako vidíte, bez röntgenu to naozaj nepôjde. Nielen že včas odhalí skryté problémy, ale pomôže aj s výberom a plánovaním tej správnej ortodontickej liečby.

Skenovanie zubov

Už žiadne nepríjemné odtlačky zubov!  
SCANNER iTero od Invisalign jednoducho a pohodlne naskenuje Vaše zuby.

Za pár minút po naskenovaní softver spracuje Vaše údaje. Zhotoví nezáväznú simuláciu liečby, kde uvidíte ako sa Vám môžu zuby po liečbe so strojčekom narovnať. Simuláciu Vám mailom pošleme hneď domov.

Keď sa potom rozhodnete pre liečbu, skompletizujú sa vyšetrenia a spravia sa fotografie.

Po dôkladnej analýze sa stanoví liečebný plán, ktorý sa online zadá do laboratória kam sa posiela sken zubov a objedná sa záväzná vizualizácia. Za pár dní Vám príde domov vizualizácia (video) o liečbe 3D neviditeľným strojčekom Invisalign.

Tak, a teraz ste pripravení…

Teraz už môžete v čakárni sedieť pokojne a bez strachu z toho, čo vás čaká. Namiesto toho myslite na niečo pozitívne - napríklad na váš nový, krásny úsmev.

Aby ste však zistili, čo presne by čakalo vás je nutná konzultácia u čeľustného ortopéda. Ten vám vysvetlí, ktoré vyšetrenia a zákroky budete musieť absolvovať.

Radi sa s vami stretneme na konzultácii aj na našej klinike AXIS-DENT v Dunajskej Strede alebo Šamoríne.

Objednajte sa- Šamorín - online cez www.navstevalekara.sk , www.axis-dent.eu

Dunajská Streda - recepcia +421948 303 124  alebo mailom info@axis-dent.eu

Konzultácia je spojená so simuláciou liečby. Cena 22 eur. Dĺžka návštevy 30 minút.

image2.jpg

.

image1.png

Za tím z kliniky AXIS-DENT

  MUDr. Eva Hrutková

   Zubná lekárka / čeľustný ortopéd

   eva@axis-dent.eu

AXIS-DENT: Zdravé a rovné zuby po celý život

www.axis-dent.eu

www.strojcekynazuby.sk

+421 948 303 124 (recepcia)

Môj príbeh so šťastným koncom

Na vlastnej koži som zažila, aké je to mať krivé zuby či trápiť sa s nalepeným strojčekom. Dlhé mesiace liečby nakoniec boli zbytočné, no ja som sa nevzdala. Objavila som pohodlné riešenie, vďaka ktorému mám úsmev, po akom som vždy túžila. Preto viem, že môžem pomôcť aj Vám.

Viac o MUDr. Eve Hrutkovej

 

            Eva Hrutková
              AXIS-DENT

Aké skúsenosti majú moji pacienti?

Strojček Invisalign som si vybrala po konzultácii so zubárkou a po jej zhodnotení môjho stavu, keďže v jeho prípade je možné nehýbať zubami, ktoré nemajú pevné korene. S Invisalignom nemám vôbec žiadny problém, nosím ho tak často ako sa mi dá a väčšina ľudí si ho ani nevšimne. Zo začiatku som trochu šušlala, ale myslím, že som sa celkom naučila rozprávať normálne. Ináč pri novej sade vždy cítim tlak na zuby, ale po prvých dvoch dňoch už necítim vôbec nič.

Čítajte viac ...


10 vecí, na ktoré MUSÍTE pamätať pri výbere strojčeka na zuby

 


10 vecí, na ktoré MUSÍTE pamätať pri výbere strojčeka na zuby

Zubný strojček ovplyvní váš život na niekoľko mesiacov a úsmev už navždy. Preto nenechajte nič na náhodu. Stiahnite si ZDARMA e-book, ktorý Vás prevedie všetkým, čo musíte vedieť!