10 vecí, na ktoré MUSÍTE pamätať pri výbere strojčeka na zuby

Zubný strojček ovplyvní váš život na niekoľko mesiacov a úsmev už navždy. Preto nenechajte nič na náhodu. Stiahnite si ZDARMA e-book, ktorý Vás prevedie všetkým, čo musíte vedieť!

 

Otázky, ktoré sa ma často pýtate

Koľko ma to bude stáť?

Cena neviditeľného strojčeka je približne rovnaká ako cena iných, napríklad keramických lepených strojčekov.

Cena liečby Invisalign Full (dospelý) 3850 eur a retencia podľa aktuálneho cenníka.

Cena liečby Invisalign Teen (do 18 rokov) 2950 eur a retencia podľa aktuálneho cenníka.

Viac o cenách nájdete v cenníku.

Prepláca liečbu poisťovňa?

Zdravotné poisťovne doplatia k liečbe do 18 rokov len k vyšetreniam a ku kontrolám. Samotný strojček nehradia. Dospelí nad 18 rokov si žiaľ liečbu musia platiť sami.

Môžem sumu splatiť postupne?

Áno, môžete. Zvyčajne sa celková suma rozdelí na 3 splátky, z ktorých každú zaplatíte vždy raz za 3 mesiace.

Je strojček vhodný aj pre deti?

Samozrejme, aj deti môžu vďaka liečbe Invisalign Teen získať krásny úsmev. Teraz si môžu naďalej užívať život bez obmedzení a nesmelosti, ktoré často spôsobujú kovové zubné strojčeky.

Je používanie neviditeľného strojčeka vekovo obmedzené?

Na dokonalý úsmev nie je nikdy neskoro. Liečba bude účinná, či máte 20 rokov alebo 60.

Ako si môžem byť istý, že mi liečba pomôže?

Invisalign už pomohol miliónom ľudí po celom svete. (Prečítajte si napríklad niekoľko príbehov spokojných zákazníkov na stránke s referenciami.) Navyše, u nás máte 5-ročnú garanciu od firmy Invisalign - ak sa Vám zub po liečbe opäť skriví, ďalší strojček dostanete zadarmo! Podmienkou je úplné dodržiavanie pokynov lekára!

Bude to bolieť?

Odpoveď Vás určite veľmi poteší: Nič Vás bolieť nebude. Klasické lepené strojčeky môžu spôsobiť veľa bolesti, drôt je pichľavý, tlačí na vnútornú stranu úst a môže spôsobiť krvácanie ďasien.

S neviditeľným strojčekom Vás nič také nečaká. Zo začiatku sa Vám môže stať, že najmä ráno budete mať zuby citlivé na tlak. Časom si ale na strojček zvyknete a možno aj zabudnete, že ho máte.

Ako dlho bude liečba trvať?

To veľmi závisí od Vašej zodpovednosti a disciplinovanosti. Ak budete strojček nosiť 22 hodín denne, môžete ho vymeniť za nový už po týždni.

A keď sa dozviete, koľko takýchto strojčekov (alebo dláh) budete potrebovať, ľahko si zrátate, kedy budete mať Váš nový úsmev hotový. Zvyčajne to trvá pol roka až rok.

Môžem liečbu urýchliť?

Posúvanie zubov viete urýchliť aj špeciálnymi dokusovacími tyčinkami na žuvanie. Už pri 15-20 minútach denne totiž pomáhajú k lepšiemu “sadnutiu” dláh na zuby.   

Ako často musím chodiť na kontrolu?

Na začiatku dostanete dlahy na 3 mesiace dopredu, ktoré si budete každý týždeň vymieňať sami. Po tomto čase prídete na kontrolu a dostanete ďalšie dlahy, opäť na 3 mesiace... Ak sa nevyskytnú žiadne komplikácie, takto to bude fungovať počas celej liečby.

Aké zuby sa nedajú strojčekom vyrovnať?

Zuby musia byť bez kazov a zubného kameňa, ďasná ružové a nesmú krvácať. Nemusíte sa však báť, o Váš chrup sa postaráme ešte pred liečbou a dáme ho do perfektného stavu. Ak máte mostík, bude potrebné ho rozrezať. Strojček tiež nevie napraviť implantát zavedený do kosti.

Ak si nie ste istý, či je strojček vhodný pre Vaše zuby, objednajte sa na konzultáciu a ja Vám rada poradím.

Budem vedieť so strojčekom rozprávať?

Na začiatku zistíte, že máte v ústach niečo nové, ale už po pár vetách si zvyknete a budete rozprávať úplne prirodzene. Určite sa nemusíte báť, že by si niekto z Vášho okolia niečo všimol.

Naozaj môžem jesť a piť všetko, na čo mám chuť?

Ak si strojček vyberiete, áno. Nemusíte sa preto obmedzovať ako pri lepenom zubnom strojčeku. Pokojne zahryznite do jablka a doprajte si všetko to, čo aj predtým. Nezabudnite si po jedle zuby vyčistiť.

Strojček si ale vyberať nemusíte, ak pijete vodu alebo iné bezfarebné nápoje. Pri káve, čaji a cigaretách sa odporúča dlahy vybrať, aby sa nezafarbili. Ak by sa to náhodou stalo, nevadí, veď po týždni si zas nasadíte nové.

Ak ste nenašli odpoveď na Vašu otázku, vyplňte kontaktný formulár a objednajte sa na konzultáciu. Rada Vám odpoviem na všetko, čo Vás trápi a pomôžem Vám k dokonalému úsmevu.

Kontaktný formulár

Môj príbeh so šťastným koncom

Na vlastnej koži som zažila, aké je to mať krivé zuby či trápiť sa s nalepeným strojčekom. Dlhé mesiace liečby nakoniec boli zbytočné, no ja som sa nevzdala. Objavila som pohodlné riešenie, vďaka ktorému mám úsmev, po akom som vždy túžila. Preto viem, že môžem pomôcť aj Vám.

Viac o MUDr. Eve Hrutkovej

 

            Eva Hrutková
              AXIS-DENT

Aké skúsenosti majú moji pacienti?

Strojček Invisalign som si vybrala po konzultácii so zubárkou a po jej zhodnotení môjho stavu, keďže v jeho prípade je možné nehýbať zubami, ktoré nemajú pevné korene. S Invisalignom nemám vôbec žiadny problém, nosím ho tak často ako sa mi dá a väčšina ľudí si ho ani nevšimne. Zo začiatku som trochu šušlala, ale myslím, že som sa celkom naučila rozprávať normálne. Ináč pri novej sade vždy cítim tlak na zuby, ale po prvých dvoch dňoch už necítim vôbec nič.

Čítajte viac ...


10 vecí, na ktoré MUSÍTE pamätať pri výbere strojčeka na zuby

 


10 vecí, na ktoré MUSÍTE pamätať pri výbere strojčeka na zuby

Zubný strojček ovplyvní váš život na niekoľko mesiacov a úsmev už navždy. Preto nenechajte nič na náhodu. Stiahnite si ZDARMA e-book, ktorý Vás prevedie všetkým, čo musíte vedieť!