10 vecí, na ktoré MUSÍTE pamätať pri výbere strojčeka na zuby

Zubný strojček ovplyvní váš život na niekoľko mesiacov a úsmev už navždy. Preto nenechajte nič na náhodu. Stiahnite si ZDARMA e-book, ktorý Vás prevedie všetkým, čo musíte vedieť!

 

rawpixel-com-256641.jpg

V minulom článku som vám ukázala, ako je možné presunúť sa v čase o niekoľko mesiacov do budúcnosti a uvidieť svoje zuby už po liečbe zubným strojčekom - rovné a krásne.

Žiaľ, v skutočnosti to nefunguje tak, že sa vaše zuby narovnajú ako šibnutím čarovného prútika. Posunúť všetky zuby na správne miesto trvá aj niekoľko mesiacov.

S neviditeľným strojčekom Invisalign to ale bude také jednoduché, pohodlné a bezbolestné, ako sa len dá. Vaši kolegovia si ho ani nevšimnú a váš životný štýl sa takmer nezmení.

itero2.png

Už ste počuli o neviditeľnom strojčeku na zuby Invisalign?

Ak ste na tejto webstránke strávili aspoň chvíľu, tak určite áno. (Ak nie, určite si o ňom prečítajte tu.)

Zistili ste, že vaše zuby dokáže vyrovnať bez bolesti, bez drôtikov v ústach a takmer vôbec neovplyvní váš životný štýl. A keďže je neviditeľný, nikto si ho ani nevšimne.

A aj keď to znie až lákavo, predsa…

zubar_nastroje.jpg

Rozhodli ste sa pre strojček na zuby. Teraz sedíte v čakárni na premýšľate, čo asi tak bude nasledovať. 

Nasadia vám ho už dnes? Čaká vás predtým ešte nejaké vyšetrenie? Bude to bolieť?

Ak vôbec netušíte, čo vás čaká za zatvorenými dverami ambulancie, môže sa vás zmocniť strach. A tak si návštevu zubára sami pokazíte iba tým, že si v hlave budete predstavovať to najhoršie.

Aby sa vám to nestalo, rozhodla som sa napísať tento článok. Ukážem vám, čo všetko sa vám môže pritrafiť na ceste k zubnému strojčeku - akým vyšetreniam sa nevyhnete.

usmev.jpg

Vedeli ste, že dokonalý úsmev má asi iba 15% populácie?

Aj keď v časopisoch a filmoch vidíme na celebritách len bezchybné a žiarivé úsmevy, realita je iná. U nás, bežných smrteľníkov, je nejaký ten nedostatok úplne bežný.

Nemusíte sa preto hanbiť, ak nemáte úsmev ako Tom Cruise. Možno za to môžu gény alebo sa to začalo v detstve. Cmúľali ste si palec alebo ste s obľubou hrýzli ceruzky? Prišli ste o mliečne zúbky príliš skoro? Aj to mohlo mať pre váš úsmev neblahé následky.

oksanakuzmina00.jpg

Ako každý rodič, určite aj vy chcete, aby vaše dieťa bolo zdravé a nič ho nebolelo. S príchodom nového člena rodiny sa preto musíte naučiť množstvo nových vecí, napríklad aj to, ako sa starať o jeho zúbky.

A nielen to. Keď trochu vyrastie, musíte ho naučiť, ako sa o svoj chrup postará sám. Ak už v detstve získa tie správne návyky, nebude mať so zubami problémy ani v dospelosti.

7.1.jpg

Dentálna hygienička. 

Pre mnohých to znie príjemnejšie ako zubár. Ale čo si má vlastne človek pod týmto názvom predstaviť? Nie je to len iný názov pre zubnú lekárku? A kedy je potrebné ju navštíviť? Čo vlastne robí?

Ak aj vám víria v hlave podobné otázky, teraz môžete odhaliť, kto tá dentálna hygienička vlastne je. Poďte nakuknúť za dvere jej ordinácie a pozrieť sa, čo vás tam čaká.

zuby2 - sensitive-teeth.jpg

Predstavte si, že pijete horúci čaj alebo že ste sa práve zahryzli do studenej zmrzliny. Au! Rozboleli vás pri tejto predstave zuby? Potom asi viete, ako vyzerá problém citlivých zubov. 

Ľudia, ktorých tento problém trápi, občas prepadne náhla bolesť zubov. Býva to hlavne pri jedení studených, horúcich, kyslých alebo sladkých jedál, pri čistení zubov alebo dokonca aj pri dýchaní studeného vzduchu...

Prečo sa zuby stávajú citlivými? Čo spôsobuje bolesť a najmä, ako proti nej bojovať? Čítajte ďalej a dozviete sa odpovede (nielen) na tieto otázky.

05.jpg

Možno ste si v obchode všimli malé farebné kefky a povedali si: „Na čo by mi toto bolo?” Alebo už viete, že používať medzizubnú kefku je dôležité, len neviete ako začať… A možno vás trápia iné otázky. „Čistím si ňou zuby správne? Stačí ju použiť raz denne? Pomoc, krváca mi ďasno, čo s tým?”

Či ste o medzizubnej kefke nikdy nepočuli alebo s ňou už máte nejaké skúsenosti, v tomto článku sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť. Je nabitý užitočnými informáciami, ktoré ľahko zavediete do praxe a zabránite tak 8 zubným kazom z 10.

teeth-1560353_1280.jpg

Máte už za sebou jarné upratovanie? Na jar väčšinou býva ten čas, kedy vyčistíme každú škáru, každé zákutie nášho domova.

Bežné dni sú príliš krátke na to, aby sme trávili čas svedomitým upratovaním. Neporiadok ledabolo poodkladáme do skríň, kde ho nikto neuvidí, a vyčistíme miesta, ktoré najviac bijú do očí.

A k tým nenápadným zákutiam za posteľou či na najvyššej poličke sa dostaneme len raz za čas, väčšinou pri jarnom upratovaní… Veď to nikto nevidí!

Môj príbeh so šťastným koncom

Na vlastnej koži som zažila, aké je to mať krivé zuby či trápiť sa s nalepeným strojčekom. Dlhé mesiace liečby nakoniec boli zbytočné, no ja som sa nevzdala. Objavila som pohodlné riešenie, vďaka ktorému mám úsmev, po akom som vždy túžila. Preto viem, že môžem pomôcť aj Vám.

Viac o MUDr. Eve Hrutkovej

 

            Eva Hrutková
              AXIS-DENT

Aké skúsenosti majú moji pacienti?

Strojček Invisalign som si vybrala po konzultácii so zubárkou a po jej zhodnotení môjho stavu, keďže v jeho prípade je možné nehýbať zubami, ktoré nemajú pevné korene. S Invisalignom nemám vôbec žiadny problém, nosím ho tak často ako sa mi dá a väčšina ľudí si ho ani nevšimne. Zo začiatku som trochu šušlala, ale myslím, že som sa celkom naučila rozprávať normálne. Ináč pri novej sade vždy cítim tlak na zuby, ale po prvých dvoch dňoch už necítim vôbec nič.

Čítajte viac ...


10 vecí, na ktoré MUSÍTE pamätať pri výbere strojčeka na zuby

 


10 vecí, na ktoré MUSÍTE pamätať pri výbere strojčeka na zuby

Zubný strojček ovplyvní váš život na niekoľko mesiacov a úsmev už navždy. Preto nenechajte nič na náhodu. Stiahnite si ZDARMA e-book, ktorý Vás prevedie všetkým, čo musíte vedieť!