10 vecí, na ktoré MUSÍTE pamätať pri výbere strojčeka na zuby

Zubný strojček ovplyvní váš život na niekoľko mesiacov a úsmev už navždy. Preto nenechajte nič na náhodu. Stiahnite si ZDARMA e-book, ktorý Vás prevedie všetkým, čo musíte vedieť!

 

8 tipov, ako udržať zuby vášho dieťaťa zdravé

teeth_0.jpg

Malé deti napodobňujú svojich rodičov, a to platí aj pre starostlivosť o ústnu dutinu. Preto je veľmi dôležité byť dobrým príkladom! Pomocou nasledujúcich 8 jednoduchých krokov môžu rodičia urobiť veľa pre to, aby zuby svojho dieťaťa udržali zdravé.

  1. Dieťa má dostať svoju prvú zubnú kefku, keď sa mu prerežú prvé zúbky. Pre deti je najlepšia taká zubná kefka, ktorá sa im dobre drží v ruke. Mala by mať malú hlavičku a mäkké, husté štetinky. Na umývanie ráno a večer stačí obyčajná čistá voda. Zubnú pastu môže začať používať vtedy, keď si dokáže vypláchnuť ústa a vypľúvať, takže asi vo veku 3 rokov. Ak dieťa vidí, že otec aj mama si pravidelne čistia zuby, potom si nechce nechať ujsť tento zážitok. Takto si dieťa uvedomí aj to, že veci sa môže naučiť sledovaním a napodobňovaním svojich rodičov.
  2. Pravidelné a dôkladné čistenie zubov ráno a večer, približne do 10 rokov pomocou rodiča. V každom prípade by mal rodič dieťaťu dočistiť zúbky, pretože v tomto veku ešte nemá takú šikovnosť, aby si vedelo vyčistiť každú plôšku zubov samé.
  3. Výber správnej zubnej kefky a pasty, ktoré dieťa rado používa.
brushing-teeth-for-kids-700x250.jpg
  1. Ak si vaše dieťa nechce umývať zúbky, buďte kreatívni a urobte umývanie zubov hravým. V drogériách sú dostupné presýpacie hodiny k čisteniu zubov, takže vaše dieťa vidí, koľko času ešte zostáva. Pri umývaní zubov mu môžete pustiť aj obľúbenú pesničku.
  2. Vo veku okolo 1-2 rokov sa oplatí prvýkrát navštíviť zubára, aj keď nie sú žiadne problémy. Na jednej strane to slúži ako prevencia a na druhej strane sa dieťa zoznámi s ordináciou, zubárskym kreslom a lekárom. Zubný lekár jemu aj rodičovi ukáže správnu techniku čistenia zubov. Keďže návšteva nezahŕňa nepríjemný zážitok, možno sa vyhnúť vzniku strachu.
  3. Preventívna prehliadka sa odporúča dvakrát ročne. Takto sa dajú včas rozpoznať prípadné problémy.
  4. Zmierňujte konzumáciu lepkavých potravín s vysokým obsahom cukru, uprednostňujte ovocie a zeleninu.
  5. Dieťa by malo piť prednostne iba vodu. Rozhodne nie je vhodné popíjať sladené nápoje celý deň.

Môj príbeh so šťastným koncom

Na vlastnej koži som zažila, aké je to mať krivé zuby či trápiť sa s nalepeným strojčekom. Dlhé mesiace liečby nakoniec boli zbytočné, no ja som sa nevzdala. Objavila som pohodlné riešenie, vďaka ktorému mám úsmev, po akom som vždy túžila. Preto viem, že môžem pomôcť aj Vám.

Viac o MUDr. Eve Hrutkovej

 

            Eva Hrutková
              AXIS-DENT

Aké skúsenosti majú moji pacienti?

Strojček Invisalign som si vybrala po konzultácii so zubárkou a po jej zhodnotení môjho stavu, keďže v jeho prípade je možné nehýbať zubami, ktoré nemajú pevné korene. S Invisalignom nemám vôbec žiadny problém, nosím ho tak často ako sa mi dá a väčšina ľudí si ho ani nevšimne. Zo začiatku som trochu šušlala, ale myslím, že som sa celkom naučila rozprávať normálne. Ináč pri novej sade vždy cítim tlak na zuby, ale po prvých dvoch dňoch už necítim vôbec nič.

Čítajte viac ...


10 vecí, na ktoré MUSÍTE pamätať pri výbere strojčeka na zuby

 


10 vecí, na ktoré MUSÍTE pamätať pri výbere strojčeka na zuby

Zubný strojček ovplyvní váš život na niekoľko mesiacov a úsmev už navždy. Preto nenechajte nič na náhodu. Stiahnite si ZDARMA e-book, ktorý Vás prevedie všetkým, čo musíte vedieť!