10 vecí, na ktoré MUSÍTE pamätať pri výbere strojčeka na zuby

Zubný strojček ovplyvní váš život na niekoľko mesiacov a úsmev už navždy. Preto nenechajte nič na náhodu. Stiahnite si ZDARMA e-book, ktorý Vás prevedie všetkým, čo musíte vedieť!

 

Takto vyzerá 24 hodín s neviditeľným strojčekom na zuby Invisalign

rawpixel-com-256641.jpg

V minulom článku som vám ukázala, ako je možné presunúť sa v čase o niekoľko mesiacov do budúcnosti a uvidieť svoje zuby už po liečbe zubným strojčekom - rovné a krásne.

Žiaľ, v skutočnosti to nefunguje tak, že sa vaše zuby narovnajú ako šibnutím čarovného prútika. Posunúť všetky zuby na správne miesto trvá aj niekoľko mesiacov.

S neviditeľným strojčekom Invisalign to ale bude také jednoduché, pohodlné a bezbolestné, ako sa len dá. Vaši kolegovia si ho ani nevšimnú a váš životný štýl sa takmer nezmení.

Chcete vedieť, ako vyzerá každodenný život s týmto zubným strojčekom?

Pozrite si 24 hodín našej pacientky (volajme ju napríklad Katka) s neviditeľným strojčekom Invisalign. Zistíte, čo vás čaká a možno budete príjemne prekvapení, že to nie je žiadna veľká veda.

7:00 - budíček

Ranné vstávanie nikdy nebola Katkina obľúbená činnosť. Po dvoch vypnutých budíkoch konečne vstane a mieri do kúpeľne. Vyberie si strojček z úst, opláchne ho pod vlažnou vodou a odloží do krabičky.

(Dobrá rada: Odkladajte si svoj zubný strojček vždy na to isté miesto, napríklad do jeho krabičky. Inak sa totiž stáva, že ho neviete nájsť… a to samozrejme práve vtedy, keď sa najviac ponáhľate!)

7:30 - raňajky

Výživné raňajky sú základ dňa. Aspoň tak jej to hovorievala mama. Preto na ne nikdy nezabúda a dopraje si ich každé ráno. Zubný strojček už vybrala a tak ju pri jedení nič neobmedzuje, a tak si môže dať čokoľvek, na čo má chuť.

Všimne si, že niekedy po celej noci so strojčekom v ústach má zuby trochu citlivé, najmä dolné rezáky. Trvá to však len pár minút.

Ponáhľa sa umyť si zuby a nezabudne ani na zubný strojček. Stačí ho umyť rovnakou zubnou kefkou a pastou. Potom opláchnuť studenou (nikdy nie horúcou) vodou. Potom si strojček opäť nasadí a rýchlo do práce!

8:00 - príchod do práce

woman-hand-desk-office.jpg

Urobí si rannú kávu, bez ktorej si už deň ani nevie predstaviť, a sadá si za počítač. Keďže kávu pije bez cukru, nemusí si dávať strojček Invisalign dole. 

Po káve si dá pohár vody. Katka vie, že cukor zo sladených nápojov by sa mohol dostať medzi strojček a zuby a poškodzovať zubnú sklovinu, preto sa pitiu takýchto nápojov vyhýba alebo si hneď po nich umyje zuby.

Tiež si všimla, že občas cíti sucho v ústach. Preto pije viac čistej vody, ako predtým (čo určite nie je na škodu).

10:00 - firemná porada

Katka na firemnej porade má predstaviť nový projekt a bude veľa rozprávať. Na svoj nový neviditeľný strojček si ešte úplne nezvykla, a tak má občas pocit, že trochu šušle.

Kamaráti jej hovoria, že si to vôbec nevšimli, ale predsa len… na porade musí podať stopercentný výkon! A tak sa rozhodne si zubný strojček na hodinku dve vybrať.

Čeľustný ortopéd jej povedal, že si strojček pri výnimočných udalostiach môže kľudne vybrať. Bude ho nosiť o deň dlhšie.

12:30 - obed

Ešte pred obedom si Katka vyberie zubný strojček a odloží ho na svoje miesto. Na obed si potom môže dopriať, čo jej príde na chuť. Využije chvíľu bez zubného strojčeka a objedná si jej obľúbený sladený nápoj - kofolu.

Po obede si rýchlo vyčistí zuby zubnou kefkou, ktorú má odloženú vo svojej kancelárii. Zubný strojček sa vždy dáva na čisté zuby. 

14:00 - kontrola u zubára

Po 3 mesiacoch s neviditeľným strojčekom prišiel čas na kontrolu u jej čeľustného ortopéda. Katka dúfa, že všetko bude v poriadku, veď dodržiava všetky pokyny.

Na kontrole jej opäť urobia rýchly a bezbolestný sken zubov. Pri vstupnom vyšetrení vďaka nemu videla 3D vizualizáciu, ktorá jej ukázala, ako budú jej zuby vyzerať po liečbe neviditeľným strojčekom.

Teraz na displeji uvidí, či liečba postupuje tak, ako bola naplánovaná. Na 3D obrázku sú zelenou označené zuby, ktoré sa hýbu podľa plánu, žltou a potom šedou tie, ktoré na tom nie sú až tak dobre.

 

IMG_7384.jpg

18:00 - večera a oddych pred telkou

Po namáhavom dni je čas na chutnú večeru a trochu relaxu pri dobrom filme. Katka si pred jedením opäť vyberie zubný strojček, po večeri si umyje zuby a nasadí si ho naspäť.

 

22:00 - pred spaním

Pred spaním Katka absolvuje svoj každodenný rituál. Odlíči sa, vyčistí si pleť a umyje zuby. Rovnako ako ráno, nezabudne ani na svoj zubný strojček. Vyčistí ho rovnakou kefkou ako svoje zuby a opláchne studenou vodou. Na noc si ho nasadí späť na zuby a potom ju už čaká zaslúžený oddych až do ranného budíka!

Stačí dodržiavať len týchto pár pravidiel

Veľa ľudí je prekvapených, ako málo neviditeľný strojček Invisalign ovplyvní ich každodenný život. Naozaj je len zopár pravidiel, na ktoré by ste mali pamätať a dodržiavať ich:

  • Zubný strojček by ste mali mať nasadený ideálne 20-22 hodín denne. Inak sa vám môžu zuby vracať na svoje pôvodné miesto a liečba nebude taká účinná a bude trvať dlhšie.

  • Vždy pred jedlom si zubný strojček vyberte. Po jedle si vyčistite zuby a nasaďte si ho späť. Vždy by ste si mali nasadiť strojček na čisté zuby.

Ak práve nemáte po ruke zubnú kefku, ústa si aspoň vypláchnite čistou vodou. Akonáhle máte možnosť zuby si vyčistite.

  • Tiež si nezabudnite strojček Invisalign vybrať, keď pijete sladené nápoje. Inak sa cukor dostane medzi zubný strojček a zuby a pomaly bude ničiť zubnú sklovinu. Najlepšie je piť čistú vodu. 

  • Rovnako, ako vaše zuby, aj zubný strojček by ste mali 2x denne umývať. Postačí vám na to len obyčajná kefka, ktorú bežne používate.

  • Na kontrolu k vášmu čeľustnému ortopédovi by ste mali chodiť približne raz za 2- 3 mesiace. Skontroluje, či vaša liečba postupuje tak, ako by mala, a navrhne prípadné zmeny.

Ak týchto pár pravidiel dodržíte, všetko pôjde podľa plánu a váš nový úsmev bude hotový už za niekoľko mesiacov.

Dobre viem, čo život so zubným strojčekom prináša

Veď ho sama nosím. Občas mám sucho v ústach a niekedy sa mi ráno stáva, že sú moje zuby na pár minút citlivé. Už sa mi aj stalo, že som si zubný strojček vybrala a potom som si nevedela spomenúť, kam som ho položila...

S neviditeľným strojčekom som však naozaj spokojná. Preto ho odporúčam všetkým, ktorí túžia po krajšom úsmeve bez drastickej a obmedzujúcej liečby.

Ak o neviditeľnom strojčeku na zuby Invisalign premýšľate, môžete sa objednať na nezáväznú konzultáciu a nezáväzné skenovanie zubov aj k nám, na kliniku AXIS-DENT v Dunajskej Strede a Šamoríne.

Ako sa objednať na konzultáciu a simuláciu liečby?

Rezervujte si 30 minutový termín


Objednať sa môžete -

1. do Dunajskej Stredy - mailom info@axis-dent.eu alebo

                                       - telefonicky +421 948 303 124 -  recepcia.

    do Šamorína - online cez web www.axis-dent.eu alebo  www.navstevalekara.sk

2. Spoločne sa dohodneme na termíne, ktorý Vám bude vyhovovať.
3. Prídete k nám v dohodnutý čas a všetko bezbolestne vybavíme za 30 minút.
4. Uvidíte, ako môžu Vaše zuby vyzerať po liečbe neviditeľným strojček Invisalign.

Tešíme sa na vašu návštevu.


AXIS-DENT, s.r.o. - DUNAJSKÁ STREDA 
Hlavná 23
SK-929 01 Dunajská Streda
Tel:+421 948 303 124
E-mail: info@axis-dent.eu

AXIS-DENT, s.r.o. - ŠAMORÍN
Bratislavská 61/68
SK-931 01 Šamorín
Tel:+421 948 102 260
E-mail: samorin@axis-dent.eu
online objednávanie cez www.navstevalekara.sk a www.axis-dent.eu

P.S.: Máte otázky? Neváhajte a kontaktujte nás, radi Vám odpovieme.

Prajem Vám pekný deň. Zdravé a rovné zuby po celý život.

image2.jpg

.

image1.png

Za tím z kliniky AXIS-DENT

  MUDr. Eva Hrutková

   Zubná lekárka / čeľustný ortopéd

   eva@axis-dent.eu

AXIS-DENT: Zdravé a rovné zuby po celý život

www.axis-dent.eu

www.strojcekynazuby.sk

+421 948 303 124 (recepcia)

Môj príbeh so šťastným koncom

Na vlastnej koži som zažila, aké je to mať krivé zuby či trápiť sa s nalepeným strojčekom. Dlhé mesiace liečby nakoniec boli zbytočné, no ja som sa nevzdala. Objavila som pohodlné riešenie, vďaka ktorému mám úsmev, po akom som vždy túžila. Preto viem, že môžem pomôcť aj Vám.

Viac o MUDr. Eve Hrutkovej

 

            Eva Hrutková
              AXIS-DENT

Aké skúsenosti majú moji pacienti?

Strojček Invisalign som si vybrala po konzultácii so zubárkou a po jej zhodnotení môjho stavu, keďže v jeho prípade je možné nehýbať zubami, ktoré nemajú pevné korene. S Invisalignom nemám vôbec žiadny problém, nosím ho tak často ako sa mi dá a väčšina ľudí si ho ani nevšimne. Zo začiatku som trochu šušlala, ale myslím, že som sa celkom naučila rozprávať normálne. Ináč pri novej sade vždy cítim tlak na zuby, ale po prvých dvoch dňoch už necítim vôbec nič.

Čítajte viac ...


10 vecí, na ktoré MUSÍTE pamätať pri výbere strojčeka na zuby

 


10 vecí, na ktoré MUSÍTE pamätať pri výbere strojčeka na zuby

Zubný strojček ovplyvní váš život na niekoľko mesiacov a úsmev už navždy. Preto nenechajte nič na náhodu. Stiahnite si ZDARMA e-book, ktorý Vás prevedie všetkým, čo musíte vedieť!